Lokalizacja

Aqualand znajduje się w mieście Poprad w północno-wschodniej Słowacji, jednym z najbardziej dziewiczych, najmniej odkrytych obszarów Europy, jednak łatwo dostępnego drogą lotniczą, drogową i kolejową. Dogodna lokalizacja zaledwie 8 minut od międzynarodowego lotniska Poprad, Aqualand jest położony również zaledwie 15 minut od Wysokich Tatr, najmniejszego i trzeciego najwyższego pasma górskiego w Europie.

Nasza dogodna lokalizacja
Aqualand jest położony w pobliżu centrum miasta Poprad, w pobliżu malowniczych miasteczek i wsi, ciesząc swoich gości zabytkowymi wnętrzami, piękną górską scenerią i łatwym dostęp do trzech parków narodowych Słowacji: Tatr Wysokich, “Słowackiego Raju” i Pienin.

W odległości zaledwie 5 minut drogi od Aqualand znajduje się urocza miejscowość Spisska Sobota. Zaledwie kilka kilometrów dalej jest Kieżmark, jedno z centrów regionu Spiszu, o bogatej historii, z dużą ilością kościołów, w tym cudowny drewniany kościółek.

W pobliżu znajduje się Lewocza – piękne średniowieczne miasto otoczone murami, z ratuszem, uważanym za najpiękniejszy budynek na Słowacji, a w kościele Świętego Jakuba, znajduje się najwyższy drewniany ołtarz w Europie (18.6 m).

W pobliżu Tatr Wysokich, najmniejszych na świecie gór zaledwie 24 km odległości od Pensjonatu, wyrastają sztreliście w niebo, poszarpane, często ośnieżone szczyty górujące nad horyzontem. Wysokie i Niskie Tatry stanowią naturalne miejsce do uprawiania sportów zimowych dla narciarzy i tych, którzy w dążeniu do aktywnego wypoczynku lubią piesze wędrówki – mogą zaspokoić swoje pragnienia w takich miejscach jak Słowacki Raj Narodowy Park, gdzie korzystając z drabin, łańcuchów i chodników, prowadzących w głąb wąwozów każdy  odwiedzający te malownicze kaniony i wąwozy zazna doskonałego kontaktu z naturą.

Poruszanie się
Poruszanie się jest proste i tanie.
U podnóża Wysokich Tatr istnieje dobrze zorganizowana sieć kolejowa, która jest w ciągłym obiegu, co ułatwia i uprzyjemnia podróż, aby nie ominąć niczego wzrokiem i spokojnie obserwować w trakcie podróży widoki na okoliczne wsie poprzez panoramiczne okna, podczas podróży na jednym z najbardziej zielonych środków transportu.

Autobusy są przystosowane do obsługi dużej liczby pasażerów. Pracownicy naszej recepcji mogą doradzić odnośnie wyboru odpowiednich linii autobusowych lub jak dostać się najszybszym sposobem do pobliskiego dworca kolejowego i autobusowego lub doradzą jak skorzystać z lokalnych rozkładów jazdy pociągów i autobusów.

Mogą także doradzić jak skorzystać z taksówki nie tracąc w ogóle czasu, na krótką wycieczkę na zakupy po Popradzie lub poza nim.

Poprad jest bardzo dobrze połączony komunikacyjnie poprzez transport kolejowy i drogowy  na granicy z Polską, do takich miejsc jak Zakopane, Kraków, Bratysława, a także do miast w pobliżu AquaCity.

Do Popradu można również dotrzeć pociągiem (stacja kolejowa znajduje się w centrum miasta), a także drogą powietrzną (Poprad-Tatry lotnisko międzynarodowe)

Jak tu się dostać
SAMOLOTEM
Danube Wings trzy razy w tygodniu leci z Londynu / Luton bezpośrednio na lotnisko Poprad / Tatry lotnisko, w odległości dwóch godzin lotu. Danube Wings oferuje bezpośrednie loty z Manchester i Dublin zarówno do Poprad / Tatry lotnisko, a następnie w odległości niecałych 10 minut do parku wodnego AquaCity.

Danube Wings oferuje również następujące cele podróży z bezpośrednim dostępem do Poprad / Tatry lotniska:
Bratysława (BTS)
Brusseles (BRU)
Bazylea (BSL)
Warszawa (WAW)

SAMOCHODEM
Aqualand znajduje się bezpośrednio obok Aquacity, który jest wyraźnie oznakowany, na obrzeżach miasta Poprad. W dniu przyjazdu jest bezpłatny parking w Aqualandzie.
Orientacyjny czas jazdy z Popradu – 8 minut
Od Koszyc 125kms 1 godzina 50 minut
Z Krakowa 160kms 2 godziny 20 minut
Z Budapesztu 330kms 5 godzin
Z Bratysławy 340 km 4 godziny 30 minut
Z Wiednia 390kms 5 godzin
Dojazd samochodem:
Od: Koszyc, Bratysławy, Pragi, Krakowa, Budapesztu

KOLEJĄ/AUTOBUSEM
Aqualand jest ulokowany mniej niż dziesięć minut spacerem od głównego dworca kolejowego i autobusowego Poprad,
Jest dobrze i niedrogo połączony z głównymi miastami w całej Słowacji, w tym ze stolicą, Bratysławą i przez góry z Polską, aby połączyć się z Zakopanem i Krakowem.

Dojazd samochodem/motocyklem:
Z: Popradulotnisko PopradKoszycBratysławyPolski.
Dojazd autobusem/koleją (Republika Słowacji):
http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie
Transport z Krakowa & Zakopanego do Popradu
PDF plik
Jeśli jest jakiś problem z kierunkami lub połączeniem z Pensjonatem Aqualand, napisz do nas e-mail:aqualandchata@gmail.com